Į pradžią
Į pradžią

Apie kampaniją

Informacine kampanija „Nepalik vaiko be pradžios“ siekiama supažindinti tėvus bei visuomenę su ankstyvojo amžiaus svarba asmeniui ir kokybiško ikimokyklinio ugdymo nauda, tokiu būdu skatinant tėvus ir globėjus vesti savo vaikus į vaikų darželį.

Mūsų visuomenėje vis dar akcentuojamas tas vaiko ugdymosi tarpsnis, kai jis/ji pradeda lankyti mokyklą, o vėliau – koncentruojamasi į brandos egzaminų rezultatus, kaip į asmens sėkmės ar laimės sąlygą. Šia kampanija norima sulaužyti tokius stereotipus ir nešti žinią, jog vaikų darželis yra pilnaverčio gyvenimo pradžia, kurią svarbu suteikti savo atžalai. Tai svarbu tam, kad visi vaikai gautų lygiavertes galimybes susikurti tvirtą pagrindą tolesniam ugdymuisi, įgyti ankstyvųjų socialinių įgūdžių, pažinti save ir aplinką.

Atpažinti kampaniją „Nepalik vaiko be pradžios“ padės specialus ženklas. Jis vaizduoja nestabiliai sustatytas vaikiškas kaladėles, kurios suformuoja stilizuotą „A“ raidę, pirmąją abėcėlės raidę, simbolizuojančią pradžią. Statinys netvirtas, nes jam trūksta stabilaus pagrindo. Taip ir gyvenime sėkmingai ateičiai yra reikalingas tvarus pagrindas, kurį suteikia kokybiškas ankstyvasis ugdymas.

Kampanija, kuri yra vykdoma Nacionalinei švietimo agentūrai įgyvendinant Europos Sąjungos projektą „Ikimokyklinio ugdymo turinio kaita“, tęsis 2024–2025 metais. Jos metu bus įgyvendinamos įvairios informacinės priemonės: LRT televizijoje bei radijuje transliuojami kampanijos reklaminiai klipai; inicijuojama „Ankstyvojo ugdymo savaitė“, kurios metu žiniasklaidoje bus kalbama apie ankstyvojo ugdymo aktualijas; 2024 m. rudenį numatoma išleisti specialų informacinį leidinį tėvams bei organizuoti aktyvacijas šeimoms. Į projektą taip pat bus kviečiami partneriai – organizacijos, teikiančios įvairias socialines paslaugas, dirbančios su tėvais ir šeimomis. Kampanijos metu sukurtu turiniu bus dalinamasi šioje svetainėje bei Nacionalinės švietimo agentūros „Facebook“ paskyroje.

Kviečiame sekti naujienas!