I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Ministerija pradėjo konsultacinius seminarus nuotolinio mokymo klausimais

2020-03-19

Kovo 19 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerija surengė internetinį seminarą savivaldybių švietimo padalinių vadovams, kurie atsakingi už nuotolinį mokymą. Savivaldybių atstovai pasidalino savo patirtimi, kaip rengiasi nuotolinio mokymo įvedimui mokyklose ir užtikrino, kad mokyklos ir mokytojai nusiteikę susidoroti su naujais, netikėtai užklupusiais iššūkiais.

„Vyksta intensyvus pasirengimas nuotoliniam mokymui, esame pasirengę atsakyti į visus klausimus ir kartu ieškoti sprendimų, teikti pagalbą savivaldybėms, kurios tiesiogiai atsako už ugdymo organizavimą, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. – Svarbu prisiminti, kad krizė gali būti ne tik iššūkis, bet ir nauja galimybė, kuri duos postūmį modernizuoti švietimo sistemą“.

A. Monkevičius pabrėžia, kad ministerija jau sprendžia centralizuotu būdu dėl nuotolinio ugdymo priemonių suteikimo vaikams iš šeimų, kuriose gali jų trūkti ar nebūti. Kartu prašoma mokyklų, savivaldybių, taip pat verslo atstovų aktyviai prisijungti prie šios pagalbos ir savo turimomis priemonėmis dalytis su vaikais.

„Visi kartu – ministerija, savivaldybės, mokyklos, socialiniai partneriai, verslo atstovai – siekiame sudaryti sąlygas, kad nuotolinis mokymasis namuose būtų prieinamas visiems mokiniams“, – sakė ministras.

„Google“ atstovas Lietuvoje Paulius Vertelka informavo, kad dėl susidariusių aplinkybių „Google for Education” platforma iki liepos mėnesio teiks Lietuvos mokykloms nemokamą prieigą prie vaizdo įrašų. Šiuo metu skubos tvarka rengiami konsultantai, kurie galėtų mokytojams vesti mokymus, kaip su šia platforma dirbti.

Seminare nuotolinio mokymo patirtimi dalijosi Plungės, Vilkaviškio, Kauno rajonų, Druskininkų švietimo skyrių vedėjai.

Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis sakė, kad mokykloms ir mokytojams darbas su virtualiomis mokymo priemonėmis nėra naujas. Kai kurie mokytojai siūlo mokiniams nuotolinį mokymą jau ir šiuo metu, jeigu jie to pageidauja, pavyzdžiui, virtualias kūno kultūros pamokas. Muzikos mokykla mokiniams išdalino turimus instrumentus, siunčia mokiniams vaizdo pamokas.

Kaip pabrėžė Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown, geriausiai pasiruošti nuotoliniam mokymui padeda planavimas, vieningai priimti sprendimai ir komunikacija. Šiuo metu nuotoliniam darbui Druskininkų mokytojai ruošiasi individualiai, iki šio penktadienio renkama informacija, kiek šeimų reikės pagalbos techninėmis priemonėmis. Vienas mokytojas išbandė nuotolinį darbą su skirtingų mokyklų tų pačių klasių mokiniais.

Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius sakė, kad savivaldybės mastu buvo sudarytas pasirengimo nuotoliniam ugdymui planas. Mokyklos jau turi patirties dirbti virtualiose mokymosi platformose, o nuo 2019 m. gruodžio mėn. yra įsidiegusios bendradarbiavimo platformą MS Office 365.

Nuo vakar pedagogams, mokyklų vadovams rengiami konsultaciniai seminarai internetu nuotolinio mokymo klausimais. Šiandien 15 val. ŠMSM organizuoja internetinį seminarą mokyklų vadovams.

Savivaldybės ir mokyklos iki kovo 30 dienos turi pasirengti visuotiniam nuotoliniam mokymui, jei karantinas užsitęstų. Ministerija kartu su Nacionaline švietimo agentūra parengė rekomendacijas apie nuotolinį mokymą ir elektroninių šaltinių, kuriais gali naudotis mokiniai ir mokytojai, sąvadą. Taip pat parengta ir nuolat pildoma skaitmeninio mokymo bazė (https://www.nsa.smm.lt/nuotolinis) su mokymosi aplinkomis, metodine medžiaga, mokymo priemonėmis ir kita mokykloms svarbia informacija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Skip to content