I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504



Parašykite
tiesiogiai




Sekite mus


Sukurta mobilioji programėlė „NOU”, skirta prekybos žmonėmis prevencijai. Kviečiame parsisiųsti ir išbandyti!

2020-11-04

Nacionalinė švietimo agentūra Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsakymu sukūrė mobiliąją programėlę pavadinimu „NOU“, skirtą prekybos žmonėmis prevencijai, kuri naudotojams galės būti nemokamai prieinama tiek „Google Play“, tiek ir „Apple Store“ parduotuvėse.

Apie šią programėlę:

Tai prekybos žmonėmis prevencijai skirta informacinio pobūdžio priemonė, sukurta mokytojams ir mokiniams, bet taip pat gali būti naudojama ir švietimo pagalbos specialistų, dirbančių prekybos žmonėmis prevencijos srityje. Viena iš turinio idėjos autorių – doc. dr. Neringa Grigutytė.

Mobilioji aplikacija sudaryta iš 3 dalių:

  1. Simuliacinis žaidimas mokiniams nuo 14 metų – žaisdami darbo paiešką simuliuojantį žaidimą paaugliai bei jaunuoliai gali įvertinti savo galimybes užsidirbti, bet neužkibti ant prekybos žmonėmis kabliuko. Žaidimas „Neužkibk, o užsidirbk” pateiktas, remiantis realiomis situacijomis, kaip dažniausiai patenkama į prekybos žmonėmis pinkles ir yra skirtas įgalinti vartotojus atpažinti galimus pavojus ir slypinčias rizikas. Žaidimo eigoje matomi prekybos žmonėmis rizikos lygiai, o rezultate vartotojui pateikiamos 2 tipų pasirinkimų versijos: vienos – su elgesio pasirinkimais, kitos  – su tikromis gyvenimo istorijomis.
  2. Pagalbos šaltiniai: pateikiami Lietuvoje ir užsienyje veikiančių institucijų, įstaigų ir organizacijų kontaktai, kuriais remiantis nukentėjusieji nuo prekybos žmonėmis gali rasti pagalbą – sužinoti kur kreiptis, patekus į prekybos žmonėmis pinkles.
  3. Informacija: prevencinė informacija paauglių ir jaunuolių švietimui apie prekybos žmonėmis reiškinį, apimantį tokias temų kategorijas kaip: prekybos žmonėmis samprata, rizikos faktoriai, pavojai ir kaip jų išvengti, reagavimas ir pagalba bei kiti metodinės informacijos šaltiniai.

Mobiliąją programėlę „NOU“ jau galite PARSISIŲSTI!

Nacionalinės švietimo agentūros

Švietimo pagalbos departamento Psichologijos skyrius

Skip to content