I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Kviečiame švęsti saugesnio interneto dieną „Kuriame saugų internetą kartu“

2021-01-20

     

Mieli mokytojai, 2021 m. vasario 9 d., antradienį, švenčiama saugesnio interneto diena. Ši diena įvairiais renginiais pažymima visame pasaulyje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Kviečiame I–IV gimnazijos ir 9–10 klasių mokytojus kartu su mokiniais visą savaitę (š. m. vasario 8–12 d.) nuotoliniu būdu rengti debatus saugesnio interneto tema.

Paskubėkite! Registracija vyks iki š. m. sausio 29 d. Mokytojų prašome užpildyti REGISTRACIJOS FORMĄ. Visos užsiregistravusios mokyklos gaus š. m. vasario 9 d. renginio Kuriame saugų internetą kartu“  programą ir prisijungimo nuorodą.

Dalyvaukite 2021 m. vasario 9 d. 15 val. tiesioginėje vaizdo transliacijoje Kuriame saugų internetą kartu“ iš „Dūmų fabriko“ ir stebėkite profesionalius debatus. Transliacija bus kupina siurprizų!

Renginį organizuoja Nacionalinė švietimo agentūra ir projekto ,,Saugesnis internetas“ partneriai: Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linija“.

Renginio metu kalbinsime žinomus visuomenės veikėjus saugesnio interneto tema, rengsime jaunimo debatus, koncertuos populiari muzikos atlikėja.

 

PRIIMKITE IŠŠŪKĮ. KĄ TURITE PADARYTI?

Pasiruoškite debatams: išsiaiškinkite, kokios pagrindinės debatų taisyklės, kokie pagrindiniai etapai, kaip formuluoti argumentus; kartu ieškokite, kelkite idėjas, diskutuokite ir susitarkite, kokia tema siūlote surengti debatus; pasidomėkite pasirinkta debatų tema, nagrinėdami įvairius informacijos šaltinius; surinkite kuo daugiau argumentų „už“ ir „prieš“, aptarkite debatų formuluotes.

Pasiruošimas debatams gali būti kūrybiškas ir įdomus, diskutuojant grupėse, poromis, analizuojant ir kūrybiškai sisteminant įvairių šaltinių medžiagą, mokantis formuluoti argumentus iš pradžių paprasta ir linksma tema, po to pereinant prie pasirinktos saugaus interneto temos.

Debatų organizavimo taisykles ir parodomuosius debatus rasite: https://duomenys.ugdome.lt/?/mm/socialinis/med=11/777

 

SIŪLOMOS TEMOS DEBATAMS

  • Ar valstybė turėtų reguliuoti žodžio laisvę internete?
  • Ar tėvai turėtų gauti prieigą prie nepilnamečių vaikų socialinių paskyrų?
  • Ar Lietuvos mokyklose turėtų būti numatytos privalomos medijų raštingumo pamokos?
  • Ar visos lietuviškos interneto svetainės turėtų būti pritaikytos asmenims su negalia?
  • Ar baudžiamoji atsakomybė už piratavimą internete turėtų būti dar labiau sugriežtinta?
  • Ar išugdyta pagarba autorių teisėms padidintų nepilnamečių vaikų saugumą internete?
  • Galite rengti debatus ir kita pasirinkta saugesnio interneto tema.

 

RENGIAME  DEBATUS MOKYKLOJE

Surenkite debatus savo klasėje ar mokykloje pasirinkta saugesnio interneto tema. Nuo š. m. vasario 8 d. visą savaitę organizuokite debatus nuotoliniu būdu!

Pakvieskite į debatus mokyklos bendruomenę: mokinius, jų tėvus, mokytojus. Debatų dalyviai kartu su mokiniais taip pat gali būti ir jų tėvai.

Padarykite debatų įrašą: pasirinkite platformą, kurioje organizuosite debatus; gaukite tėvų leidimą, kad jų vaikai būtų filmuojami debatuose.

Svarbu! Įrašant debatus, stebėtojų vaizdo kameros ir mikrofonai turi būti išjungti, įjungtos tik dalyvaujančiųjų debatuose vaizdo kameros ir mikrofonai. Debatų trukmė – 25 min. Debatų aptarimas, refleksija – 15 min. Primename, kad debatuose dalyvauja 4 asmenys – pasirinktinai mokiniai ar jų tėvai ir mokiniai. Penktas asmuo seka laiką.

 

DEBATŲ VIEŠINIMAS

Informuokite savo mokyklos bendruomenę apie įvykusius debatus. Vaizdo įrašą paskelbkite „YouTube“ kanale.

Kviečiame viešinti įdomiausius debatų fragmentus arba debatų dalyvių arba klausytojų refleksijas apie įvykusius debatus. Šių fragmentų trukmė turėtų būti ne ilgesnė kaip 5–10 min. Vaizdo įraše turėtų būti pateikta tokia informacija: mokyklos pavadinimas, debatų tema ir data, kalbėtojų vardai, pavardės ir klasė (mokinys, mokinio tėvas ar mama), mokytojo, koordinavusio debatų organizavimą, vardas, pavardė ir dėstomas dalykas.

Pasidalykite su mumis vaizdo įrašo nuoroda iki š. m. vasario 23 d., užpildę ANKETĄ.

Geriausi debatų įrašai bus viešinami draugiško interneto svetainėje https://www.draugiskasinternetas.lt/.

Pildant anketą svarbu nurodyti, kad sutinkate, jog vaizdo įrašas būtų viešinamas www.draugiskasinternetas.lt interneto svetainėje. Mokyklų komandoms, atsiuntusioms debatų vaizdo įrašus, bus išsiųsti paskatinamieji prizai su saugesnio interneto simbolika.

SMAGIŲ DEBATŲ!

 

Ginta Orintienė, tinklapio Draugiškas internetas bei sklaidos ir viešinimo veiklų koordinatorė

Skip to content