I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


NŠA kaupiami švietimo sistemos duomenys atviri visuomenei

2021-05-05

Nacionalinė švietimo agentūra atvėrė dalį savo renkamų ir kaupiamų duomenų, kurie prieinami Lietuvos atvirų duomenų portale.

NŠA atvėrė  46 duomenų rinkinių iš 5 registrų ir informacinių sistemų. Tai duomenys apie valstybės švietimo strategijos stebėsenos ir įgyvendinimo vertinimo rodiklius, švietimo įstaigas, vykdančias švietimo veiklą, bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokinių, absolventų ir studentų skaičių, jungtines klases, mokymo, studijų, neformaliojo švietimo, prevencijos programas, pedagogus, švietimo įstaigų vadovus ir jų kvalifikaciją.

Parengtus NŠA duomenų rinkinius galima rasti Lietuvos atvirų duomenų portale adresu https://data.gov.lt/, kurio tikslas – leisti visuomenei patogiai gauti ir naudoti viešojo sektoriaus institucijų tvarkomus duomenis.

NŠA duomenys automatiškai perduodami į sukurtą centralizuotą Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų tvarkomų duomenų atvėrimui skirtą portalą, kad visuomenė galėtų patogiai gauti duomenis be išankstinių užklausų ir esant poreikiui juos naudoti pakartotinai.

Iš viso NŠA administruoja 5 informacines sistemas (ŠVIS, NEMIS, KRISIN, AIKOS, EMOKYKLA) ir 9 registrus (Mokinių registras, Pedagogų registras, ŠMIR, DAKPR,  LicR, Studentų registras, NŠPR, IPBR, SMPKR).

Duomenų naudotojus kviečiame būti aktyviais ir portalo teikiamomis priemonėmis komentuoti atvertų NŠA duomenų rinkinius bei teikti pasiūlymus naujiems rinkiniams.

Skip to content