I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Ne visai tikslus geografijos egzamino klausimas neturėtų atsiliepti rezultatams

2021-06-18

Nacionalinė švietimo agentūra informuoja, kad iškilus klausimui dėl vienos iš geografijos valstybinio brandos egzamino užduočių klausimo formuluotės tikslumo, vertinant abiturientų darbus į tai bus atsižvelgta.

Užduoties formuluotėje buvo prašoma tiksliai nustatyti konkretų azimutą (50 laipsnių), nors įprastai  tokio tipo užduotyse būna leidžiama paklaida (šiuo atveju atsakymas priklauso, nuo kurios ženklo „i“ vietos žemėlapyje matuosime). Taigi, klausime trūko galimą paklaidą įvardijančio prielinksnio „apie“. Planuose ar žemėlapiuose šiaurės kryptis gali būti nurodoma, gali jos ir nebūti. Jeigu nenurodyta kitaip, plane ar žemėlapyje tikroji Šiaurė sutampa su žemėlapio kaire ir dešine rėmelio kraštine.

Visgi nustatant taškų (A, B, C ar D) azimutą nuo informacinio centro (ženklo „i“) artimiausias teisingam atsakymui yra taškas C – visų kitų taškų azimutai, taigi visi kitai atsakymai, yra vienareikšmiškai atmestini.

Nepaisant to, Nacionalinė švietimo agentūra sutinka, kad klausimo formuluotė nėra preciziškai tiksli. Tolesni sprendimai dėl egzamino darbų vertinimo bus priimami po to, kai paaiškės, kaip kandidatai atsakinėjo į šį klausimą.

 

Daugiau informacijos:

NŠA Komunikacijos ir kontaktų skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt

Skip to content