I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Ministerija pristato Geros savijautos programą potencialiems paslaugų teikėjams

2021-07-09

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino Geros savijautos programą, kuri mokyklose startuos rugsėjį. Prieš skelbdama paraiškų priėmimą, liepos 15 ir 20 d. ministerija rengia konsultacijas potencialiems paslaugų teikėjams.

„Geros savijautos programa bus pasirenkamųjų paslaugų fondas, skirtas mokinių savijautai gerinti, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiams stiprinti. Programą parengėme atsižvelgdami į mokslinių tyrimų išvadas dėl nuotolinio mokymo pasekmių vaikų ir jaunimo fizinei ir psichikos sveikatai, norėdami sukurti mokiniams kuo geresnes sąlygas patirti mokymosi sėkmę grįžus į klases – dauguma vaikų mokyklose nebuvo didžiąją praėjusių mokslo metų dalį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Geros savijautos programa veiks panašiu principu, kaip jau ne vienerius metus mokyklose naudojamas „Kultūros pasas“ – kai mokyklos iš atrinktų, tam tikrus reikalavimus atitinkančių paslaugų teikėjų sąrašo renkasi sau aktualias, įdomias, reikalingas paslaugas.

Mokyklos pagal savo poreikius galės užsisakyti tikslines programas iš teikėjų sąrašo psichologų paskaitoms, emocinio intelekto mokymams organizuoti ir pan.

Tikslinės įvairaus pobūdžio geros savijautos programos bus skirtos visų klasių mokiniams ir atitiks tam tikro amžiaus vaikų ir paauglių raidos ypatumus. Paslaugų teikėjai galės siūlyti socialinių emocinių įgūdžių, grupinio psichologinio konsultavimo, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių, nusiraminimo, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo programas.

Programoms keliami uždaviniai, kad jose numatytos veiklos ugdytų mokinių socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprintų vaikų ir jaunuolių psichologinį atsparumą, savivertę bei skatintų jų motyvaciją mokytis.

Kiekviena geros savijautos programa turi turėti teorinį arba praktiniais įrodymais paremtą pagrindimą, o jas įgyvendinti galės tik savo srities profesionalai, t. y. specialistai, turintys pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį, arba jam prilygintą išsilavinimą arba 2 metų darbo su mokyklinio amžiaus vaikais patirtį. Grupinio psichologinio konsultavimo savijautos programas gali įgyvendinti tik tam tikrą kvalifikaciją turintys psichologai.

Liepos 15 ir 20 dienomis vyks nuotolinės konsultacijos paslaugų teikėjams, suinteresuotiems rengti ir siūlyti mokykloms geros savijautos programas, o netrukus bus skelbiamas ir kvietimas teikti paraiškas.

Geros savijautos programai įgyvendinti iš viso numatyta 5.1 mln. eurų. Šios lėšos mokykloms bus paskirstytos, atsižvelgiant į mokinių skaičių, mokiniui skaičiuojant 15 eurų metams. Lėšos pateks į mokyklų virtualias pinigines, kuriomis jos galės naudotis, užsakant geros savijautos programas.

Geros savijautos programos įgyvendinimą administruoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Registracija į konsultacijas https://bit.ly/36qI6Pv

Su Geros savijautos programa ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašu galima susipažinti čia: https://www.smm.lt/web/lt/smm-svietimas/geros-savijautos-programa

Skip to content