I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminus šiais metais abiturientai išlaikė geriau

2021-07-15

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) skelbia valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, informacinių technologijų ir chemijos – rezultatus. Visų šių egzaminų rezultatai išsiskiria padidėjusiais aukščiausiais – šimto balų – įvertinimais.  

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamine dauguma svarstė apie žmogaus elgesį grėsmės akivaizdoje 

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą šiemet laikė 16660 kandidatų. Egzaminą išlaikė 91,4 proc., o šimtukus gavo 375 kandidatai. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino išlaikymo riba – 30 taškų iš 100 galimų.

„Šio egzamino rezultatai geresni nei praėjusiais metais ne tik pagal didesnį šimtukininkų skaičių, bet ir mažesnį egzamino neišlaikiusiųjų procentą, kuris mažiausias per pastaruosius penkerius metus, – sako NŠA Stebėsenos ir vertinimo departamento direktorius Vidmantas Jurgaitis. – Šiais metais aukščiausią įvertinimą gavo 2,3 proc. kandidatų. Pernai tokių buvo 1,3 proc., o dar ankstesniais metais nesiekdavo 1 proc.“

Populiariausia lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rašinio tema buvo „Kaip elgiasi žmogus grėsmės akivaizdoje“. Ją rinkosi 9252 kandidatai. Antroji pagal populiarumą tema – „Ką viešiname, o ką pasiliekame sau“. Vertintojams pateikti 4286 darbai. Kitas temas „Tėvo vaizdinys literatūroje“ ir „Kasdienybės vaizdavimas literatūroje“ atitinkamai rinkosi 1990 ir 1056 kandidatai.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino taškų vidurkis šiais metais siekia 54 taškus, t. y. tiek pat, kiek 2019 m.

Egzamino neišlaikiusiųjų šiemet mažiau nei pernai: egzamino neišlaikė 8,6 proc. kandidatų, 2020 m. – 10,8 proc., 2019 m. – 9 proc.

Kandidatai, kurie neišlaikė lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino, laikys mokyklinį brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje liepos 20 d. Išsamesnės informacijos apie egzamino perlaikymą reikia teirautis mokykloje.

Matematikos egzamino rezultatai geresni

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 15149 kandidatai. Egzamino išlaikymo riba – 9 taškai iš 60 galimų. Egzaminą išlaikė 84,8 proc. kandidatų (2020 m. – 67,6 proc., 2019 m. – 82,1 proc.). Šimto balų įvertinimą gavo 1,7 proc. kandidatų (2020 m. – 1 proc., 2019 m. – 1,5 proc.).

Lyginant kelerių metų matematikos valstybinio brandos egzamino pasiekimus, šiais metais pagal išlaikiusiųjų dalį ir šimto balų įvertinimą, mokinių  rezultatai yra labai panašūs kaip ir 2019 m. Matematikos valstybinio brandos egzamino taškų vidurkis – 21,9 taško – toks pats kaip ir 2019 m.

„Pasiūlytos įvairios pagalbos priemonės mokiniams buvo veiksmingos. Pavyzdžiui, mokiniai, kurie dalyvavo visuose pasiūlytuose elektroniniuose matematikos patikrinimuose, vidutiniškai rinko trimis taškais daugiau valstybiniame brandos egzamine, nei tie, mokiniai, kurie nedalyvavo tokių užduočių atlikime“, – sako V. Jurgaitis.

Tarp neišlaikiusiųjų matematikos egzamino nemažai profesinių mokyklų mokinių bei mokinių, kurie mokėsi bendruoju kursu, t. y. B lygiu.

Chemijos egzaminą rinkosi daugiau merginų, informacinių technologijų – vaikinai  

Chemijos valstybinį brandos egzaminą laikė 998 kandidatai. Egzaminą išlaikė 94,5 proc. (pernai – 97,4 proc.) kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 1,6 proc. (pernai – 0,5 proc.) kandidatų. Egzamino išlaikymo riba – 16 taškų iš 100 galimų.

NŠA Stebėsenos ir vertinimo departamento direktoriaus teigimu, nors šimtukininkų padaugėjo kone trigubai, didesnis ir egzamino neišlaikiusių mokinių skaičius. Dauguma kandidatų, pasirinkusių šį egzaminą, chemiją mokėsi išplėstiniu kursu.

Chemijos valstybinio brandos egzamino taškų vidurkis šiais metais siekia 51,6 taško, jis 2 taškais mažesnis nei 2020 m. vidurkis – 53,6 taško.

Informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą laikė 2134 kandidatai. Egzaminą išlaikė 91,3 proc. (pernai – 92 proc.) kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 9,7 proc. (pernai – 6,4 proc.) kandidatų. Vertintojų nuomone, egzamino užduotys buvo vidutinio sunkumo. Egzamino išlaikymo riba – 20 taškų iš 100 galimų.

„Šiais metais daugiau kandidatų (66 proc.) bandė atlikti programavimo užduotis ir 32 proc. kandidatų už jas gavo nuo 41 iki 50 taškų iš galimų“, – sako V. Jurgaitis.

Nors įprasta, kad šiame egzamine dominuoja vaikinai, tačiau pagal rezultatus merginos vaikinams nenusileidžia: merginų surinktas taškų vidurkis siekia 54,5 taško, vaikinų – 52,4 taško. Bendras surinktas taškų vidurkis toks pats kaip ir praėjusiais metais.

Individualūs balai – rezultatų sistemoje  

Mokiniai savo rezultatus gali sužinoti prisijungę prie rezultatų skelbimo sistemos https://rezultatai.egzaminai.lt su iš mokyklos gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu. Jungiantis pirmą kartą, privaloma pasikeisti slaptažodį. Jo nepasikeitus, kitą kartą prisijungti nebebus galima. Nepasikeitus slaptažodžio ar pamiršus pasikeistą slaptažodį ir užblokavus prisijungimą, mokinys turi kreiptis el. paštu atblokavimas@nsa.smm.lt, laiške nurodyti savo vardą, pavardę ir mokyklą, kurioje mokosi ir bandyti prisijungti iš naujo.

Po rezultatų paskelbimo per dvi darbo dienas mokiniai gali pateikti apeliacijas savo mokyklos vadovui. Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu. Visos apeliacijos bus išnagrinėtos iki rugpjūčio 3 dienos.

Likusių valstybinių brandos egzaminų rezultatai bus žinomi vėliausiai iki liepos 23 d.

Skip to content