I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Hibridinėms pamokoms pandemijos metu – naujos įrangos papildymas

2021-09-14

Netrukus šalies mokyklas pasieks nauja, hibridiniam mokymui pritaikyta įranga, leisianti pamokas vesti hibridiniu būdu, kai dėl izoliacijos ar ligos dalis klasės vaikų negali atvykti į mokyklą. Šiam tikslui Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) įsigijo virš 1800 mobilių vaizdo įrašymo įrenginių, kuriuos per rudenį išdalins savivaldybėms.

Šiandien NŠA direktorė Rūta Krasauskienė pasirašė beveik 2 mln. eurų vertės sutartį su UAB „Biznio mašinų kompanija“, kuri tieks mobilius vaizdo įrašymo ir transliavimo įrenginius.

„Šie nauji įrenginiai užtikrins aukštos raiškos filmavimo kokybę, galimybę kilnoti kameras į bet kurią klasės dalį bei objekto automatinio sekimo funkcijas 360 laipsnių kampu. Tai leis pilnavertiškai nuotolyje besimokantiems mokiniams įsitraukti į visus pamokos aspektus, o mokytojams sklandžiai vykdyti savo pamokos planą“, – sako R. Krasauskienė.

Taip pat kiekvienos savivaldybės mokyklų atstovams bus organizuoti mokymai, kurių metu bus pademonstruotas pilnas sistemos funkcionalumas.

Visa įranga savivaldybes pasieks iki lapkričio pabaigos.

Hibridinis mokymas – tai galimybė lygiagrečiai derinti du skirtingus – nuotolinį ir kontaktinį – mokymo organizavimo būdus, kai dalis mokinių mokosi klasėje kontaktiniu būdu, o dalis jungiasi prie pamokos nuotoliniu būdu, naudodamiesi įvairiomis technologijomis.

Pabrėžiama, kad ugdymas hibridiniu būdu taikomas tik išimtiniais atvejais. Pavyzdžiui, tai gali būti taikoma namuose besimokantiems vaikams, esantiems izoliacijoje dėl pandemijos, ir pan.

NŠA yra parengusi vadovą hibridiniam mokymui: mokytojams pateiktos šiam ugdymo būdui skirtos rekomendacijos bei metodiniai siūlymai (organizaciniai, techniniai, programiniai ir kiti sprendimai).   

 

Daugiau informacijos:

NŠA Komunikacijos ir kontaktų skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt.

Skip to content