I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Abiturientai pasitikrino, kaip pasiruošę matematikos egzaminui

2022-05-05

Šiais metais atlikdami elektroninio matematikos pasiekimų pasitikrinimo užduotis abiturientai vidutiniškai surinko 1 tašku mažiau nei praėjusias metais per analogišką pasitikrinimą. Tačiau lyginant su 2021 m. matematikos brandos egzaminu mokinių surinktas taškų vidurkis didesnis 10 proc., rodo Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenys.

Nacionalinė švietimo agentūra antrus metus iš eilės suteikė galimybę mokiniams, užsiregistravusiems laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, atlikti elektroninį matematikos mokymosi pasiekimų įsivertinimo testą.

Atlikdami šio testo užduotis (jos visos buvo vertinamos automatiškai) mokiniai galėjo surinkti 22 taškus, kurie atitiko egzamino programos proporcijas pagal mokymosi kursus, tematiką, tikrinamus gebėjimus ir veiklos sritis.

0,4 procentai mokinių, atlikusių testą, surinko 20–22 taškus, 2021 m. tokių mokinių buvo 1 procentas. Šiais metais vidutiniškai mokiniai rinko 7,5 taško – tai sudaro 34 procentus užduoties taškų. 2021 m. mokiniai vidutiniškai rinko 8,2 taško – tai sudarė 37 procentus užduoties taškų.

Lyginant 2021 m. matematikos brandos egzamino užduotį ir pasitikrinamojo testo 2022 m. užduotį, pastebima, kad šiais metais mokinių surinktas taškų vidurkis didesnis 10 proc. nei praėjusių metų egzamino.

Mokiniai, atlikę testą, galėjo pamatyti informaciją ne tik apie gautus taškus už kiekvieną užduotį, bet ir susipažinti su nuoseklia grįžtamojo pobūdžio informacija apie galimą sprendimo būdą, temas, kuriose jiems dar reikia stiprinti savo žinias ir gebėjimus.

Matematikos pasiekimų pasitikrinimo testą atliko daugiau kaip 10 tūkst. mokinių iš 15834 užsiregistravusiųjų dalyvauti matematikos valstybiniame brandos egzamine.

„Bandomuoju matematikos egzaminu vadinamo patikrinimo dalyvių skaičius rodo, kad abiturientams netrūko motyvacijos pasitikrinti žinias, sužinoti, kokiose srityse jas dar reikėtų sustiprinti iki egzamino. Tikimės, kad pasitvirtins praėjusių metų praktika, kai mokiniai, dalyvavę matematikos patikrinime, valstybiniame  brandos egzamine vidutiniškai rinko trimis taškais daugiau nei tie, kurie savo jėgų neišbandė“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Matematikos mokymosi pasiekimų įsivertinimo testų rezultatus, apibendrintus pagal tematikos, gebėjimų pjūvius, NŠA pateikė mokykloms ir abiturientų mokytojams, kad pasinaudotų šia informacija ruošiantis brandos egzaminui, sprendžiant tikslingas užduotis ir aiškinantis jų sprendimo būdus.

Matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 10 d.

 

Daugiau informacijos:

Komunikacijos ir kontaktų skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt.

Skip to content