I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Brandos egzaminų sesija prasideda lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu

2022-06-01

Lietuvos mokyklose prasideda brandos egzaminų sesija: šiandien daugiau nei 17,5 tūkst. abiturientų laiko valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Dar 9,2 tūkst. kandidatų laikys mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra vienintelis privalomas brandos atestatui įgyti.

„Vėl tradiciškai brandos egzaminų sesija prasideda birželio 1-ąją. Vasarą pasitinkame su daugiau nei 17 tūkstančių abiturientų rašinių, – sako egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė. – Pastaraisiais metais valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai gerėja. Linkime sėkmės šių metų abiturientams“.

Praėjusiais metais valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė 91,4 proc. kandidatų, o šimtukus gavo 375 kandidatai. Pastaraisiais metais aukščiausią valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimą gavo 2,3 proc. kandidatų, užpernai tokių buvo 1,3 proc.

Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros egzamino metu turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių – dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių – temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus rekomenduojami. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka, tačiau mokiniai jį galės rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų privalomų autorių (besimokantiems bendruoju kursu jų yra 26, išplėstiniu – 36).

Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai galės naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Ši galimybė, viena vertus, yra pagalba mokiniui, antra vertus – tam tikras laiko planavimo iššūkis. Iš viso per egzaminą kompiuteriu galima naudotis 20 minučių arba du kartus po 10 minučių.

Liepos 12 d. pakartotinės sesijos metu vyks mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Tai vienintelis egzaminas, kurį abiturientai, neišlaikę valstybinio ar mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, galės perlaikyti.

Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Daugiausia kandidatai gali rinktis laikyti 7 brandos egzaminus. Į egzaminų centrus turi teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Iš viso valstybinius brandos egzaminus šiemet laikyti užsiregistravo 27731 abiturientas.

 

Daugiau informacijos:

NŠA Komunikacijos ir kontaktų skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt.

Skip to content