I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Dėl nekorektiškos rusų užsienio kalbos egzamino užduoties bus atliekamas vidaus tyrimas

2022-06-21

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) atsiprašo dėl nekorektiškos užsienio kalbos (rusų) valstybinio brandos egzamino užduoties, kurios rašymo dalyje egzaminą laikiusieji abiturientai turėjo parašyti laišką mokyklai Rusijoje.

„Apgailestaujame ir labai atsiprašome abiturientų ir visos švietimo bendruomenės dėl užduoties, kuri  sukėlė kandidatams prieštaringas mintis, pasipiktinimą, privertė peržengti savo pilietinę nuostatą tam, kad atliktų užduotį. Ypač skaudu, kad šį egzaminą laikyti buvo pasirinkę ir mokiniai iš Ukrainos, tačiau tikiuosi, kad jie jaučia palaikymą iš bendramokslių, mokytojų ir žino, kad Lietuva remia jų gimtą šalį, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė. – Nepaisant to, kad egzamino užduotis buvo parengta ir atspausdinta dar iki karo Ukrainoje, atsižvelgiant į pasikeitusį tarptautinį politinį kontekstą ir mūsų šalies poziciją, užduotis turėjo būti peržiūrėta ir pakeista. Jau pradėtas vidinis tyrimas, po kurio bus  numatyti pakeitimai, reikalingi tokioms situacijoms išvengti. Šį klausimą būtinai aptarsime ir su užduočių rengėjais“.

Rengiant egzamino užduotį buvo pasirinkta itin aktuali visame pasaulyje ekologijos tema. Kuriant užsienio kalbų egzamino užduotis siekiama sukurti kiek įmanoma natūralesnę komunikacinę situaciją, todėl siūlyta rašyti į tą šalį, kurioje kalbama ta kalba (pvz., per vokiečių kalbos egzaminą mokiniai rašė laišką į Vokietiją).

Be to, valstybinių egzaminų užduotys yra su slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ ir ši žyma riboja užduočių prieinamumą papildomam patikrinimui. „Vis tik prie egzamino užduoties rengėjai ir ekspertai privalėjo grįžti“, – pabrėžia NŠA direktorė.

Vakar vykusį rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą pasirinko laikyti 1963 kandidatai.

 

 

Daugiau informacijos:

NŠA Komunikacijos ir kontaktų skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt.

Skip to content