I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Prasideda pakartotinė brandos egzaminų sesija

2022-06-27

Šiandien prasideda pakartotinė brandos egzaminų sesija. Joje 16 valstybinių ir mokyklinių egzaminų laikyti užsiregistravo 1073 kandidatai, iš jų 455 – eksternai.

Kaip ir pagrindinė taip ir pakartotinė sesija prasideda valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu. Pakartotinė sesija vyks iki liepos 12 dienos, ji pasibaigs mokykliniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu.

Pakartotinėje sesijoje laikyti egzaminus gali tie mokiniai, kuriems pagrindinės egzaminų sesijos dalykų brandos egzaminai buvo atidėti dėl pateisinamų priežasčių. Sprendimą atidėti egzaminus pakartotinei egzaminų sesijai priima mokyklų vadovai.

Pakartotinėje brandos egzaminų sesijoje dalyvaus ir iš Ukrainos atvykę abiturientai. Tie iš jų, kurie prašymus dėl brandos egzaminų pasirinkimo ir laikymo buvo pateikę iki balandžio 1 d., dalyvavo pagrindinėje brandos egzaminų sesijoje. Pateikusieji prašymus vėliau egzaminus laikys pakartotinės egzaminų sesijos metu. Tokių abiturientų iš Ukrainos – 54.

Neišlaikę kitų mokyklinių ar valstybinių brandos egzaminų, abiturientai juos laikyti galės tik kitais metais. Vienintelis egzaminas, kurį galima perlaikyti pakartotinėje brandos egzaminų sesijoje – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Neišlaikiusieji šio valstybinio ar mokyklinio egzamino liepos 12 d. galės perlaikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (mokyklinį arba valstybinį) ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą.

Pagrindinės brandos egzaminų sesijos rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 d.

Skip to content