I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Draugas ar priešas? Chat GPT panaudojimo galimybės mokymo procese

2023-05-25

Išpopuliarėjus Chat GPT, gali atrodyti, kad rašymo užduotys mokyklose netenka prasmės. Jei mokiniai užduotis, skirtas jų kritinio ir sisteminio mąstymo, kūrybiškumo, analizės gebėjimų ugdymui, atlieka ne patys, šie gebėjimai nėra ugdomi. Tačiau ar Chat GPT yra tik priešas? Ar šio dirbtiniu intelektu grįsto įrankio naudojimas mokykloje automatiškai reiškia ugdymo ir ugdymosi pabaigą?

Birželio 12 d. (pirmadienį) 15.30 val. kviečiame į paskaitą, kurios metu susipažinsime su įvairiais dirbtinio intelekto įrankiais ir jų pasitelkimo galimybes mokymo turinio rengimui, pamokų planavimui, užduočių formavimui, gebėjimų ugdymui. Taip pat pasidalinsime praktiniais užduočių pavyzdžiais bei moksliniais tyrimais grįstomis rekomendacijomis.

Paskaitoje aptarsime:

  • Skirtingus skaitmeninius įrankius bei jų galimybes ir su jais susijusius etinius, duomenų apsaugos ir turinio autorystės aspektus;
  • Aktyvaus mokymosi strategijas ir metodus, kurie leistų kūrybiškai pasitelkti skaitmeninius dirbtinio intelekto įrankius kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir analizės gebėjimų ugdymui;
  • Kaip kurti užduotis ir įvairių mokymo dalykų pamokų turinį, su konkrečiais pavyzdžiais;
  • Kaip pasitelkti skaitmeninius dirbtiniu intelektu grįstus, turinį ir tekstą generuojančius, įrankius pamokų metu.

Paskaitą veda KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto mokslininkė Prof. dr. Ramunė Kasperė.

Apie lektorę: Ramunė Kasperė yra Kauno technologijos universiteto profesorė ir humanitarinių mokslų daktarė, nacionalinių ir tarptautinių mokslo ir studijų projektų vadovė ir tyrėja, yra parengusi daugiau nei 50 mokslo publikacijų, vadovėlį „Vertimas, tekstas, technologijos“, mokomųjų knygų, metodinių priemonių, mokslinio teksto vertimų, skaito pranešimus tarptautinėse mokslinėse konferencijose, veda paskaitas ir patirties dalinimosi seminarus įvairiuose pasaulio universitetuose. Ji taip pat yra edukologijos ir filologijos krypčių mokslo žurnalų redakcinių kolegijų narė, mokslo žurnalo „Kalbų studijos“ vyriausioji redaktorė.

 Paskaita NEMOKAMA. Būtina išankstinė registracija. Visiems užsiregistravusiems atsiųsime Zoom prisijungimo nuorodą.

Daugiau informacijos apie renginį ir REGISTRACIJA Edukacinės kompetencijos centro puslapyje: shmmf.ktu.edu/ekc

Skip to content