I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Šiandien paskutinis valstybinis brandos egzaminas – fizikos

2023-06-26

Pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija priartėjo prie pabaigos: šiandien abiturientai laiko paskutinį valstybinį egzaminą. Egzaminų centruose laukiami 2020 kandidatų, pasirinkusių laikyti fizikos egzaminą.

„Praėjusiais metais fizikos egzaminą pasirinko laikyti 2170 abiturientų. Tikimės, kad ir šiais metais jų rezultatai patvirtins kelerius metus stebimą tendenciją: fizikos brandos egzaminą išlaiko ne mažiau nei 97 proc. kandidatų. Didėja ir šimto balų įvertinimą gavusių abiturientų dalis: pernai aukščiausią įvertinimą gavo 2,6 proc., o užpernai – 1,6 proc. visų kandidatų“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Fizikos valstybinio brandos egzamino užduotis susideda iš trijų dalių: pirmojoje reikia atsakyti į 30 testo klausimų su 4 pateikiamais atsakymų variantais, antrojoje pateikiami klausimai iš fizikinių dydžių matavimo vienetų žinojimo ir uždaviniai, kurių atsakymas – tikslus skaičius, trečiojoje – sudėtingesnės užduotys, papildytos diagramomis, iliustracijomis, schemomis ir lentelėmis.

Fizikos valstybinį brandos egzaminą laikantys kandidatai kartu su egzamino užduoties sąsiuviniu ir atsakymų lapu gaus ir užduoties priedą, kuriame bus pateiktos pagrindinės formulės ir konstantos iš egzamino programos.

Pagrindinę brandos egzaminų sesiją rytoj užbaigs mokyklinio muzikologijos egzamino antroji dalis. Kitą savaitę prasidės pakartotinė brandos egzaminų sesija.

Skip to content