I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Apeliacijų rezultatai skelbia brandos egzaminų finišą

2023-07-21

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė teiktų valstybinių brandos egzaminų rezultatų apeliacijų rezultatus. Iš viso šiais metais dėl pagrindinės ir pakartotinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatų buvo pateiktos 532 apeliacijos – beveik 30 procentų mažiau nei pernai.  

„Brandos egzaminus laikę kandidatai šiemet pateikė žymiai mažiau apeliacijų: jų skaičius nuo 733, pateiktų praėjusias metais, sumažėjo daugiau nei ketvirtadaliu. Manau, kad tam tiesioginės įtakos turėjo kur kas geresni matematikos valstybinio brandos egzamino rodikliai. Po praėjusių metų šoktelėjimo, vėl stebime ilgalaikę tendenciją, kad apeliacijų skaičius mažėja. Tai liudija kokybišką vertintojų darbą, išnagrinėjus kandidatų darbus, absoliučios daugumos jų įvertinimai nesikeičia“, – sako laikinai NŠA direktoriaus pareigas einantis Aidas Aldakauskas.

Šiemet daugiausiai apeliacijų teikta dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino pagrindinėje sesijoje (290 apeliacijų, arba 4,8 proc. visų, laikiusiųjų egzaminą), matematikos egzamino pagrindinėje sesijoje (111 apeliacijų, arba 0,8 proc. laikiusiųjų) ir užsienio kalbos (anglų) egzamino pagrindinėje sesijoje (48 apeliacijos, arba 0,3 proc. laikiusiųjų).

Lyginant su praėjusiais metais, labiausiai sumažėjo matematikos darbų apeliacijų (nuo 311 pernai iki 111 šiemet), informacinių technologijų (nuo 38 iki 20) ir biologijos (nuo 29 iki 22) egzaminų. Lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos rezultatų apeliacijų skaičius pasikeitė nežymiai, padaugėjo užsienio kalbos (anglų) apeliacijų (nuo 23 praėjusiais metais iki 48 šiemet), padidėjo ir istorijos (nuo 10 iki 21), fizikos (nuo 2 iki 6) darbų apeliacijų skaičius.

Išnagrinėjus apeliacijai pateiktus kandidatų darbus, pasikeitė 57 darbų (10,71 proc.) įvertinimai (2022 metais pasikeitė 8 proc., 2021 metais – 11,62 proc., 2020 metais – 11,05 proc.). Po apeliacijų išnagrinėjimo įvertinimai ir didėjo, ir mažėjo: iš 57 darbų, kurių įvertinimai pasikeitė, padidėjo 41 darbo įvertinimai, sumažėjo – 16 darbų įvertinimai.

Abiturientai savo rezultatus po apeliacijų gali rasti informacinėje sistemoje https://rezultatai.nsa.smm.lt/. Rezultatus galima sužinoti ir prisijungus per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.

Brandos egzaminų sesijoje dalyvavę kandidatai mokyklos vadovui apeliaciją galėjo teikti per 2 darbo dienas nuo egzamino rezultatų paskelbimo dienos prašydami, kad darbas būtų dar kartą peržiūrėtas ir įvertintas iš naujo.

Apeliaciją buvo rekomenduojama teikti tuo atveju, jei mokinys, susipažinęs su savo darbo rezultatais ir atlikto valstybinio brandos egzamino darbo virtualia kopija, buvo pagrįstai įsitikinęs įvertinimo klaidingumu. Taip pat buvo sudaryta galimybė rašant prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo nurodyti ir savo apeliacijos teikimo argumentus.

Šiais metais abiturientų valstybinių brandos egzaminų darbus vertino apie 2500 vertintojų. Vertinimas vyko elektroniniu nuotoliniu būdu, tad vertintojams nereikėjo vykti į vertinimo centrus. Elektroninė sistema sudaro sąlygas užtikrinti kokybę nuotolinio vertinimo metu.

Brandos atestatas kandidatui išduodamas tik gavus apeliacijų rezultatus, o į brandos atestato priedą įrašomas apeliacijos rezultatas.

Daugiau informacijos:

NŠA Komunikacijos ir kontaktų skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt.

Skip to content