I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Pedagogams magistrantūros studijos atviros šešiuose universitetuose

2023-10-20

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pasirašė partnerystės sutartis su penkiais universitetais, vykdysiančiais pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijas. Pedagogai galės studijuoti M. Romerio universitete, Kauno technologijos universitete, Klaipėdos universitete, Vilniaus universitete ir Vytauto Didžiojo universitete. Taip pat ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, su kuriuo partnerystės sutartis pasirašyta anksčiau.

„Su šešiais Lietuvos universitetais pasirašytos partnerystės sutartys atveria plačias galimybes jau dirbantiems ir būsimiems švietimo įstaigų vadovams bei kitiems pedagoginiams darbuotojams stiprinti lyderystės, švietimo administravimo, švietimo vadybos kompetencijas. Jas įgyti padės valstybės finansuojamos magistrantūros pedagoginių studijų programos, kurias vykdo aukštosios mokyklos, bendradarbiaujančios su Nacionaline švietimo agentūra“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Remiantis NŠA ir universitetų partnerystės sutartimis, magistro studijas jau pradėjo apie 400 pedagoginių darbuotojų. Jie studijas turi užbaigti ir magistro kvalifikacinį laipsnį patvirtinančius diplomus įgyti iki 2026 m. birželio 30 d.

Iš viso valstybės finansuojamų magistro studijų galimybe galės pasinaudoti 900 pedagogų. Papildomus kvietimus skelbia šias studijų programas įgyvendinantys universitetai.

Priimant į studijas pirmumas teikiamas dirbantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, bendrojo ugdymo mokyklų direktoriams, profesinio mokymo įstaigų vadovams, taip pat kitiems pedagoginiams darbuotojams: pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams, mokytojams, švietimo pagalbos specialistams.

Klaipėdos universitetas bei Vytauto Didžiojo universitetas siūlo pedagoginių studijų magistrantūros studijų programas „Švietimo vadyba“, Kauno technologijos universitetas – pedagoginių studijų magistrantūros studijų programą „Viešasis administravimas“. M. Romerio universitetas turi dvi pedagoginių studijų magistrantūros studijų programas: „Viešasis administravimas“ (specializacija „Švietimo ir mokslo politika ir vadyba“) ir „Edukacinių technologijų valdymas“ (specializacija „Vadyba mokykloje“). Vilniaus universitetas taip pat siūlo pedagoginių studijų magistrantūros studijų programas su specializacijomis: „Edukologija“ (specializacijos „Švietimo vadyba“ ir „Švietimo politika ir lyderystė“) bei „Vadyba“. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas siūlo pedagoginių studijų magistrantūros studijų programą „Švietimo lyderystė“. Konkreti informacija apie studijų programas skelbiama aukštųjų mokyklų interneto svetainėse.

Pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijos finansuojamos pagal 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“.

 

Daugiau informacijos:

NŠA Komunikacijos skyrius, tel. 8 658 18061, el. p. ziniasklaidai@nsa.smm.lt.

Skip to content