I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


EdTech centro projektas – antrus metus iš eilės tarp geriausių Europoje 

2024-01-31

Šiandien paskelbti prestižinių Europos apdovanojimų „Innovation in Politics Awards“ 2024 metų finalininkai, tarp kurių antrus metus iš eilės švietimo kategorijoje pateko Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)“.

Komisija, sudaryta iš 1086 Europos piliečių, daugiausia švietimo ekspertų, šį projektą išrinko kaip išskirtinį Europos politinių inovacijų pavyzdį. Iš 334 pateiktų paraiškų, kurias pateikė 26 Europos šalys, jis pateko tarp dešimties geriausių savo kategorijoje.

Lietuvos vykdomas projektas priskirtas kategorijai „Education: Learning, Teaching, Empowerment“.

Šiemet projektas pripažinimą pelnė dėl edukacinių technologijų išbandymo platformos („testbed“). Ši platforma yra praktinis būdas mokykloms ir kūrėjams išbandyti naujausias švietimo technologijas realioje mokymosi aplinkoje. Sprendimų teikėjai gauna grįžtamąjį ryšį iš mokyklų, todėl gali tobulinti savo produktus ir plėsti rinką. Daugiau nei 10 000 mokinių ir daugiau nei 250 mokyklų jau išbandė beveik 40 edukacinių sprendimų.

„Šis įvertinimas nuteikia optimistiškai ir patvirtina, kad einame teisingu keliu. Tai yra ne tik EdTech centro, bet ir Lietuvos pripažinimas tarptautinėje arenoje. Tai didelė motyvacija visai komandai ir mūsų partneriams dar labiau susitelkti ties Lietuvos švietimo skaitmenine transformacija“, – teigia EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti gegužės 2 d. Barselonoje, Ispanijoje.

„Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“) yra vienas iš penkių šios kadencijos Vyriausybės prioritetinių projektų. Jis finansuojamas ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo „Naujos kartos Lietuva” priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninę transformaciją švietimo įstaigose įgyvendinantis Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras sudaro galimybes pedagogams dalyvauti IT studijose, tobulinti praktinius įgūdžius, kuria naujas skaitmenines mokymo priemones, organizuoja vietinius ir tarptautinius renginius, stažuotes, padeda mokykloms išbandyti naujausias edukacines technologijas, perka kompiuterinę įrangą švietimo įstaigoms, vykdo kitas su švietimo sektoriumi susijusias veiklas.

EdTech centras kartu su partneriais organizuoja pirmąjį Lietuvoje tokio pobūdžio renginį EdTech Week Lithuania 2024“, kuris vasario 7-8 dienomis vyks Kauno technologijos universiteto „Santakos“ parke.

Skip to content