I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Skelbiami preliminarūs pirmųjų tarpinių patikrinimų rezultatai

2024-03-19

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia pirmųjų tarpinių  patikrinimų – pirmosios užsienio (prancūzų) kalbos, filosofijos, ekonomikos ir verslumo, matematikos (išplėstinio kurso) – preliminarius apibendrintus rezultatus.

Apie penktadalį ir prancūzų kalbos, ir filosofijos tarpiniuose patikrinimuose dalyvavusių vienuoliktokų kitąmet į šių dalykų brandos egzaminus atvyks jau turėdami minimalų taškų skaičių, reikalingą egzaminui išlaikyti.

Tuo tarpu matematikos (išplėstinio kurso) patikrinime dalyvavę kandidatai rinko vidutiniškai didesnę taškų dalį lyginant su pernai metais rinkta taškų dalimi per matematikos valstybinį brandos egzaminą.

„Tai, kad daugiau nei trečdalis dalyvavusiųjų pirmajame matematikos išplėstinio kurso tarpiniame patikrinime surinko pusę ir daugiau galimų taškų, rodo, kad vienuoliktokai buvo pakankamai gerai pasiruošę  ir atėję į  antrąjį patikrinimą ir brandos egzaminą rezultatą dar pagerins“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros laikinasis direktorius Aidas Aldakauskas.

Jo teigimu, džiugina sėkmingai įveikti naujų dalykų – filosofijos bei ekonomikos ir verslumo – tarpiniai patikrinimai. „Nustebino ir šiuos dalykus pasirinkusiųjų skaičiai, ir geri rezultatai. Tikimės, kad po brandos egzaminų jie dar labiau pakils. Gali būti, kad kitąmet mokytis šių dalykų rinksis dar daugiau mokinių“, – svarsto A. Aldakauskas.

Prancūzų kalbos tarpiniame patikrinime dalyvavo 24 mokiniai. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 24,4 iš 40 galimų. 35 ir daugiau taškų surinko 4 mokiniai, t. y. 17 proc. visų laikiusiųjų.

Filosofijos tarpiniame patikrinime dalyvavo 185 vienuoliktokai. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 27,8 iš 40 galimų. 35 ir daugiau taškų surinko 38 mokiniai, t. y. 21 proc. visų laikiusiųjų tarpinį patikrinimą.

Ekonomikos ir verslumo tarpiniame patikrinime dalyvavo 3376 gimnazistai. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 18,7 iš 40 galimų. 35 ir daugiau taškų surinko 109 mokiniai, t. y. 3,2 proc. visų laikiusiųjų tarpinį patikrinimą.

Pirmajame matematikos (išplėstinio kurso) tarpiniame patikrinime dalyvavo 13332 vienuoliktokai. Bendras surinktų taškų vidurkis siekia 8,5 iš 20 galimų. 750 mokinių surinko 17 ir daugiau taškų, o maksimalų taškų skaičių surinko 120 mokinių.

Antrąjį matematikos tarpinį patikrinimą ir brandos egzaminą kandidatai laikys kitais mokslo metais. Todėl turės dvi galimybes savo rezultatus pagerinti.

Jei mokinio netenkina tarpinių patikrinimų metu gautas rezultatas, juos jis galės perlaikyti IV gimnazijos klasėje.

Atkreiptinas dėmesys, kad skelbiami rezultatai yra preliminarūs. Juos dar turi patvirtinti komisijos. Rezultatai po komisijų patvirtinimo gali keistis tik mokinių naudai. Matematikos bendrojo kurso ir fizikos apibendrinti rezultatai bus skelbiami po suburtų komisijų įvertinimo.

Nuo 2024–2025 mokslo metų valstybinio brandos egzamino įvertinimą (iki 100 balų) sudarys tarpinio patikrinimo (iki 40 balų) ir brandos egzamino (iki 60 balų) įvertinimai. Per tarpinį patikrinimą surinkęs ne mažiau kaip 35 taškus, į egzaminą atėjęs abiturientas jau bus tikras, kad jį išlaikė.

Įvykusių tarpinių patikrinimų užduotis galima peržiūrėti NŠA informacinėje testavimo sistemoje BETA (https://beta.etestavimas.lt/), o vertinimo instrukcijos paskelbtos NŠA interneto svetainėje.

Mokykloms tarpinių patikrinimų rezultatų protokolai bus pateikti tuomet, kai užduočių ir vertinimo kokybę peržiūrės sudaromos komisijos, rezultatus patvirtins Nacionalinė švietimo agentūra. Apie tai bus informuota atskiru pranešimu.

Skip to content