I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Paskelbtas naujas „Eurydice“ leidinys apie komptencijų ugdymą siekiant tvarumo Europos mokyklose

2024-04-16

Paskelbta nauja švietimo tinklo „Eurydice“ ataskaita „Mokymasis siekiant tvarumo Europoje: kompetencijų ugdymas ir parama mokytojams bei mokykloms“ (leidinys anglų kalba Learning for sustainability in Europe: Building competences and supporting teachers and schools). Ataskaitoje pagrindinis dėmesys skiriamas besimokančiųjų kompetencijų ugdymui ir mokytojams bei mokykloms teikiamai paramai siekiant darnaus vystymosi tikslų.

Ataskaitoje analizuojama, kaip darnaus vystymosi ir tvarumo klausimai yra įtraukiami į Europos šalių ugdymo programas, kiek kompetencijos yra apibrėžtos remiantis Europos GreenComp kompetencijų aprašais, ar įtrauktos į strateginius dokumentus. Be to, ataskaitoje nagrinėjamas mokytojų ir mokyklų vadovų vaidmuo skatinant tvarumą, apimant tokias sritis kaip darnaus vystymosi integravimas į mokytojų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo programas, mokyklos lyderystės, siekiant tvarumo, kūrimas ir parama mokytojams organizuojant mokinių ugdymą.

Ataskaita apima pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą ir remiasi 39 Europos šalių (tarp jų ir Lietuvos) kokybiniais švietimo politikos ir paramos mokykloms priemonių duomenimis.

Daugiau informacijos apie Europos švietimo sistemas ir švietimo srities leidinius galite rasti „Eurydice“ interneto svetainėje.

Skip to content