I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo naudą pastebi ir mokinių tėvai, ir mokytojai

2024-05-02

Nacionalinės švietimo agentūros atlikta mokinių tėvų bei mokytojų apklausa atskleidė, kaip jie vertina Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo (NMPP) naudą. Daugiau kaip 75 proc. apklausoje dalyvavusių mokytojų teigė esantys patenkinti savo mokinių NMPP rezultatais. Tiek pat apklaustų tėvų patvirtino, kad iš pateiktų rezultatų ataskaitų sužinoję viską apie savo vaiko pasiekimus.

Ką mano tėvai?

Didžioji dalis tėvų NMPP vertina teigiamai, nepaisant to, kad ne visi liko patenkinti asmeniniais vaiko pasiekimais per NMPP. Patenkintais save įvardijo 75 proc. ketvirtokų ir šiek tiek daugiau kaip 50 proc. aštuntokų tėvų. Tačiau visi tėvai teigė apie savo vaiko pasiekimus išsiaiškinę visa, ką norėję.

Taip pat didžioji dalis tėvų pažymėjo, jog gauti rezultatai paskatins daugiau dirbti su savo vaikais bei dalyvauti jiems ruošiant namų darbus. Dalis tėvų teigė rezultatus aptarsią tiek su vaikų mokytojais, tiek su pačiais vaikais.

Vertindami individualiose NMPP ataskaitose pateiktus mokinių rezultatus, daugelis tėvų pažymėjo, jog informacija pateikta aiškiai, nėra perteklinė ir pakankama, jog įvertintų savo vaiko žinias ir gebėjimus jas taikyti. Kai kurie tėvai minėjo, jog  būtų puiku matyti patį testą ir jį peržiūrėti kartu su vaiku. Anot jų, tai būtų puiki galimybė vaikui pamatyti ir aptarti, kas jam nepavyko ir kur reikėtų labiau pasistengti. Nacionalinė švietimo agentūra visas NMPP užduotis po patikrinimų skelbia informacinėje testavimo sistemoje (etestavimas.lt). Čia užduotys yra prieinamos visiems, norintiems jas peržiūrėti.

Tėvai taip pat išsakė nuomonę, jog svarbu dalyvauti kasdieniame vaikų ugdyme, tuomet bus aiškus vaiko pasiekimų lygis, o NMPP rezultatai nekels klausimų.

Maždaug pusė apklausoje dalyvavusių tėvų nurodė, jog jiems svarbu palyginti savo vaiko pasiektus rezultatus su kitų klasės ir mokyklos mokinių rezultatais. Tuo tarpu daugumos mokytojų nuomone, nedera mokinių lyginti vienų su kitais, anot jų, mokinys turi stengtis kasdien tobulėti, nepaisant to, kokius pasiekimus įgyja klasės draugai. Mokytojams pritaria ketvirtadalis apklaustų tėvų, kuriems kitų vaikų pasiekimai nėra svarbūs.

Ką pastebi mokytojai?

Daugiau kaip 75 proc. mokytojų teigė, esantys patenkinti savo mokinių NMPP rezultatais, o rezultatų pateikimas klasės ir mokinio ataskaitose atitinka jų lūkesčius. Tiek ketvirtos, tiek aštuntos klasės mokytojai nurodė, jog ataskaitose informacija pateikta aiškiai ir suprantamai, todėl pasitarnaus rengiantis pamokoms, planuojant mokinių įgūdžių ugdymą.

Mokytojai pastebėjo, jog dažnai jie ir patys žinantys savo mokinių pasiekimų lygį, aiškiai matantys, kur ir kiek kiekvienam mokiniui reikia tobulėti, kuriose srityse derėtų pasitempti. Tačiau jie pažymėjo, jog NMPP rezultatai – tai galimybė dar kartą įsitikinti, ar judama tinkama kryptimi.

Mokykloms NMPP mokinio, klasės ir mokyklos ataskaitos buvo atiduotos kovo – balandžio mėn. po sausio – kovo mėn. vykusių matematikos ir skaitymo NMPP ketvirtose ir aštuntose klasėse.

Nacionalinės švietimo agentūros atliktoje apklausoje dalyvavo daugiau kaip 360 mokytojų ir per 820 ketvirtokų ir aštuntokų tėvų iš atrinktų savivaldybių.

NMPP vyksta nuo 2012 m. Nuo ateinančių mokslo metų šiuose pasiekimų patikrinimuose mokiniai privalės dalyvauti. Planuojama, kad 2025 m. ketvirtos ir aštuntos klasės NMPP vyks tradiciškai sausio – kovo mėn.

Šiais metais NMPP dalyvavo virš 90 proc. ir ketvirtos, ir aštuntos klasės mokinių.

Skip to content