I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Šią savaitę – du paskutinieji tarpiniai patikrinimai

2024-05-06

Šią savaitę vyks chemijos ir istorijos tarpiniai patikrinimai, kurie užbaigs tarpinių patikrinimų sesiją. Chemijos tarpinį patikrinimą vienuoliktokai laikys šiandien, o istorijos – rytoj.

Istorijos tarpiniame patikrinime gali dalyvauti daugiau kaip 13 tūkst. III gimnazijos klasės mokinių, chemijos – beveik 3,5 tūkst.

Chemijos tarpinio patikrinimo užduotį sudaro dvi dalys: pirmojoje – pateikiama 15 klausimų su įvairiais pasirinktinais atsakymais, antrojoje – keli struktūriniai klausimai, iš kurių bent vienas skirtas tiriamosios veiklos ir duomenų interpretavimo pasiekimams patikrinti.

Istorijos tarpinio patikrinimo užduotis taip pat sudaryta iš dviejų dalių. Struktūriniai klausimai pateikiami iš šių teminių sričių: istorikas, istorija ir istorinė kultūra; valstybingumas: suverenitetas, idėjos, formos; kultūra ir mokslas (be temų iš Lietuvos istorijos).

Nacionalinė švietimo agentūra atsižvelgė į istorijos mokytojų dalykininkų asociacijos pateiktus pasiūlymus dėl šio tarpinio patikrinimo užduoties siaurinimo, todėl dalies temų buvo atsisakyta pagal koreguotą bendrąją programą.

Tarpiniai patikrinimai vykdomi ir vertinami elektroniniu būdu. Mokiniai preliminarius rezultatus ekrane pamatys iškart, kai tik baigs atlikti tarpinio patikrinimo užduotį. Patvirtintą įvertinimą pateiks mokyklos, gavusios rezultatų protokolus.

Tarpiniai patikrinimai rengiami iš privalomų ir privalomai pasirenkamų dalykų. Dalyvauti dalyko tarpiniame patikrinime turi tie mokiniai, kurie mokosi šio dalyko. Mokiniai galės rinktis, ar įskaityti gautą vertinimą į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą, ar norės kitąmet laikyti visos apimties valstybinį brandos egzaminą.

Visą informaciją apie tarpinius patikrinimus mokiniai, mokytojai, mokyklų vadovai gali rasti NŠA interneto svetainėje.

Skip to content