I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Dešimtokų teksto kūrimo užduoties darbai bus įvertinti atskirai

2024-05-27

Nacionalinė švietimo agentūra informuoja, kad dalies dešimtokų, laikiusių lietuvių kalbos ir literatūros PUPP dalį raštu, teksto kūrimo užduoties darbai ar jų fragmentai, kurie nebuvo pateikti į vertinimo sistemą, iš testavimo sistemos yra išimami ir bus vertinami atskirai kitu formatu.

Pirminiais duomenimis tokių vertinimui nepateiktų darbų yra iki 1,9 proc. nuo visų dalyvavusių patikrinime, t. y. 25,8 tūkst. dešimtokų.

Darbai nebuvo pateikti vertinimui, nes mokiniai viršijo nustatytą 90 min. trukmę teksto kūrimo užduočiai atlikti ir mygtuką „Pateikti“ paspaudė praėjus nustatytam terminui. Tačiau darbai ar jų fragmentai testavimo sistemoje išsaugoti.

Nacionalinės švietimo agentūros laikinasis direktorius Aidas Aldakauskas nurodė testavimo sistemoje išsaugotus mokinių darbus ar jų fragmentus išimti ir pateikti vertinimui.

Šių metų lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo dalis raštu buvo sudaryta iš dviejų dalių, iš kurių kiekvienai atlikti buvo skirta po 90 minučių. Greičiau atlikęs pirmą dalį, mokinys galėjo anksčiau pradėti antrą dalį, tačiau dėl to nebuvo pratęstas laikas antrajai daliai. Atlikdamas teksto kūrimo užduotį mokinys kompiuterio ekrane matė jai skirtą laiką – 90 min. Nepastebėjus pasibaigusio laiko limito, sistema automatiškai uždaro užduotį. Nacionalinė švietimo agentūra pripažįsta sistemos trūkumą, kad mokinys nebuvo papildomai perspėtas dėl besibaigiančio laiko užduočiai atlikti.

Per pakartotinį Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą birželio 10 d. šie mokiniai galės atlikti lietuvių kalbos ir literatūros užduotį dar kartą, pasirinkdami, ar nori atlikti pilnos apimties užduotį ar tik teksto kūrimo dalį. Tokiu atveju teksto suvokimo, kalbos pažinimo ir vartojimo dalies įvertinimas jiems būtų užskaitomas iš pagrindinės sesijos, o teksto kūrimo – iš pakartotinės sesijos.

Mokiniai taip pat galės pasirinkti gauti įvertinimą tik iš dalies žodžiu ir teksto suvokimo, kalbos pažinimo ir vartojimo dalies raštu. Apie tai mokyklos ir savivaldybės buvo informuotos praėjusį penktadienį.

Skip to content