I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Anglų kalbos egzaminas – vienas populiariausių brandos egzaminų sesijoje

2024-06-07

Šiandien vyksiantį valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą laikyti pasirinko 18215 kandidatų, panašiai kiek ir praėjusiais metais.

„Anglų kalbos egzaminas kasmet užima pirmaujančią kandidatų skaičiumi vietą. Tai dažniausiai abiturientų pasirenkamas valstybinis brandos egzaminas. Ne išimtis ir šie metai. Šio egzamino populiarumas nemažėja“, – sako brandos egzaminus organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros laikinasis direktorius Aidas Aldakauskas.

Užsienio kalbos egzaminas susideda iš 4 dalių: klausymo, skaitymo, rašymo ir kalbėjimo. Kiekvienos dalies įvertinimas sudaro ketvirtadalį bendro vertinimo rezultato. Šiandien abiturientai laikys egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalis. Kalbėjimo dalis vyko balandžio mėnesį.

Klausymo užduoties garso įrašas egzaminų centrams pateikiamas skaitmeniniu formatu. Nacionalinė švietimo agentūra atidžiai tikrina garso įrašo kokybę, tačiau, kokį įrašą girdi kandidatai, priklauso ir nuo naudojamos techninės įrangos, ir nuo egzamino patalpų. Atsiradus garso įrašo trikdžiams, egzamino vykdytojai gali pakeisti kompiuterį, panaudoti atsarginę laikmeną su garso įrašu ar klausymo dalį nukelti į egzamino pabaigą.

Abiturientas gali būti atleistas nuo užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinio brandos egzamino, jei iki pagrindinės brandos egzaminų sesijos yra išlaikęs tarptautinį užsienio kalbos egzaminą. Tais atvejais, kai abiturientas išlaikė abu egzaminus (ir tarptautinį, ir valstybinį brandos), skaičiuojant konkursinį balą stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas, imamas tas egzamino įvertinimas, kuris yra palankesnis stojančiajam. Atkreiptinas dėmesys, jog tarptautinių užsienio kalbos egzaminų įvertinimai dažniausiai galioja dvejus metus, o brandos egzamino įvertinimas – visą laiką, nes įrašomas į brandos atestatą.

Praėjusiais metais valstybinį anglų kalbos egzaminą išlaikė 98,2 proc. kandidatų.

Skip to content