I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Informacinių technologijų egzamine – ir praktinės užduotys 

2024-06-12

Šiandien abiturientai laikys valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą. Jį laikyti pasirinko 2457 kandidatai.

Egzamino turinį sudaro programavimas (50 proc.), skaitinės informacijos apdorojimas skaičiuokle (20 proc.), tekstinių dokumentų maketavimas (20 proc.) bei saugus ir teisėtas informacijos ir interneto naudojimas (10 proc.).

Kandidatai praktines užduotis atlieka elektroninėje egzamino užduoties atlikimo sistemoje. Prisijungimo prie elektroninės egzamino užduoties atlikimo sistemos duomenis kartu su užduoties sąsiuviniu kandidatai gauna prieš prasidedant egzaminui.

Programavimo užduotis kandidatai gali atlikti viena iš trijų programavimo kalbų: „Python“, „Pascal“ ir C++.

Užbaigę praktines užduotis, kandidatai atliktų užduočių failus įkelia į užduočių įkėlimo sistemą, suteikdami failams vardus, sudarytus pagal nurodytą šabloną. Kandidatų praktinių užduočių darbai vykdytojų papildomai išsaugomi ir USB laikmenose.

Ruošiantis informacinių technologijų egzaminui, jo vykdytojai ne vėliau kaip prieš 12 valandų iki egzamino pradžios kartu su informacinių technologijų specialistu privalo patikrinti paruoštus kompiuterius, ar įdiegta visa reikalinga programinė įranga tinkamai sukonfigūruota ir išbandytas jos veikimas.

Dingus interneto ryšiui, egzamino laikas stabdomas ir pratęsiamas tiek laiko, kiek buvo sugaišta, įkeliant atsargines užduotis į kiekvieno kandidato kompiuterį.

Praėjusiais metais valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą išlaikė 90,6 proc. kandidatų.

Skip to content