I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Populiariausių egzaminų sąrašas nesikeičia – istorija tarp jų

2024-06-14

Šiandien abiturientai laikys valstybinį istorijos brandos egzaminą. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, jį šiais metais laikyti pasirinko 7949 kandidatai.  

„Pastaruosius kelerius metus istorijos egzaminą laiko apie 30 proc. visų šalies abiturientų. Laikydami šį egzaminą, kandidatai pasitikrina ne tik sukauptas istorines žinias, bet ir istorinio mąstymo gebėjimus, stengiasi interpretuoti istorinius įvykius, vertinti Lietuvos ir pasaulio istorinę raidą“, – sako NŠA laikinasis direktorius Aidas Aldakauskas.

Istorijos egzaminas trunka 3 valandas. Jo užduotis susideda iš dviejų dalių. Pirmoji – klausimai su pasirenkamaisiais atsakymais: pateikiami keturi pasirenkamieji atsakymai, iš kurių vienas yra teisingas. Antrąją dalį sudaro atviro tipo klausimai pagal pateiktus istorijos šaltinius. Po 50 procentų užduočių sudaro pasaulio istorijos bei Lietuvos istorijos temos. Egzamine pateikiamos užduotys, susijusios su vidurinių ir naujųjų amžių bei naujausiosios istorijos įvykiais, reiškiniais, datomis, sąvokomis bei asmenybėmis, jų vertinimu.

Praėjusiais metais valstybinį istorijos brandos egzaminą išlaikė 97,6 proc. kandidatų.

Skip to content