I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Brandos egzaminų sesijoje naujas valstybinis egzaminas – lenkų gimtosios kalbos ir literatūros

2024-06-18

Šiandien lenkų tautinės mažumos mokiniai pirmą kartą laikys valstybinį gimtosios kalbos ir literatūros  brandos egzaminą. Jį laikyti pasirinko 778 kandidatai.

Šis egzaminas iš kitų išsiskiria ir tuo, kad tai pirmasis valstybinis brandos egzaminas, kurio galutinį vertinimą sudarys 40 proc. balų, gautų per tarpinį patikrinimą, ir 60 proc. balų iš valstybinio brandos egzamino rezultatų.

Lenkų mokomąja kalba besimokantys gimnazijos III klasės mokiniai pirmieji laikė tarpinį patikrinimą, nes nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. mokyklose pradėta įgyvendinti atnaujinta lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros programa.

Lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros tarpiniame patikrinime 2023 m. dalyvavo beveik 800 vienuoliktokų. Iš jų 48,8 proc. surinko nuo 35 iki 40 taškų ir į valstybinį brandos egzaminą ateis ramesni, žinodami, kad egzaminą jau yra išlaikę.  Bendrai surinktų taškų vidurkis yra 32,7 iš 40 galimų, o taškų vidurkis procentais – 81,8 proc.

Tarpinį patikrinimą sudarė klausymo, skaitymo ir teksto kūrimo dalys. Valstybinio brandos egzamino užduotį sudaro skaitymo tekstas su pateiktais uždarojo ir atvirojo tipo klausimais po tekstu bei teksto kūrimo užduotis, kur kandidatai galės pasirinkti rašyti samprotavimo rašinį ar literatūrinę interpretaciją. Kuriamo teksto apimtis – ne mažiau nei 300 žodžių. Lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino metu tikrinami mokinių žinių ir supratimo, taikymo, problemų sprendimo, interpretavimo bei vertinimo gebėjimai.

Skip to content