I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Šiemet pakartotinėje brandos egzaminų sesijoje kandidatų mažiau

2024-06-26

Šiandien prasideda pakartotinė brandos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, joje dalyvaus 776 kandidatai, iš jų – 471 eksternas.  

Pakartotinės sesijos tvarkaraštyje pirmasis – valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Sesiją užbaigs mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Pastarąjį galės laikyti ir tie kandidatai, kurie neišlaikė šio valstybinio ar mokyklinio egzamino pagrindinėje sesijoje. 

Gausiausias kandidatų skaičiumi pakartotinė sesijoje – valstybinis matematikos brandos egzaminas, taip pat kaip ir praėjusiais metais. 

Iš viso pakartotinės brandos egzaminų sesijos tvarkaraštyje – 16 valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų. Sesija baigsis liepos 12 d. 

Brandos egzaminus pakartotinėje sesijoje gali laikyti eksternai ir tie mokiniai, kuriems pagrindinės sesijos dalykų brandos egzaminai buvo atidėti dėl pateisinamos priežasties. Neatvykusieji į egzaminą tą pačią arba kitą dieną turėjo pateikti neatvykimo priežastį nurodančius dokumentus ir parašyti prašymą atidėti pasirinktą egzaminą pakartotinei sesijai. Ar kandidato nurodyta priežastis yra pateisinama sprendė mokyklų vadovai. 

Neišlaikę mokyklinių ar valstybinių brandos egzaminų, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, abiturientai juos laikyti galės tik kitais metais. 

Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (mokyklinį arba valstybinį) ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą.  

Praėjusiais metais brandos egzaminus pakartotinėje sesijoje laikyti užsiregistravo 1041 kandidatas.

Skip to content