I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
8 658 18504Parašykite
tiesiogiai
Sekite mus


Prasidėjo studijos, skirtos lituanistinio švietimo vykdytojams užsienyje

2024-02-19

Nacionalinė švietimo agentūros (NŠA) projektas „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ bendradarbiaujant su Vilniaus kolegija organizuoja pradinio ugdymo bakalauro studijas užsienio šalyse dirbantiems lituanistinio švietimo vykdytojams.  

Studijuoti buvo atrinkta 18 lituanistinio švietimo vykdytojų. Pirmosios sesijos paskaitos numatomos š. m. vasario 19 d. – kovo 9 d.

Trejus metus trunkančia pradinio ugdymo pedagogikos studijų programa siekiama parengti kompetentingus pradinių klasių mokytojus. Studijų programoje daug dėmesio skiriama tiek naujausioms teorinėms žinioms, tiek praktiniams pedagoginės veiklos įgūdžiams įtvirtinti atliepiant naujausias švietimo tendencijas ir aktualiausius pokyčius.

Siekiant šio tikslo organizuojamas studijų procesas ir turinys tikslingai praplėstas ir papildytas specifinėmis lituanistinio švietimo organizavimo temomis, praktinėmis užduotimis, orientuotomis į lituanistinio švietimo įstaigų tipus ir unikalias situacijas. Studentai bus skatinami kelti ir analizuoti jiems aktualius klausimus, siekiant rasti atsakymus ir inicijuoti pokyčius. Taip pat bus kuriama palanki aplinka profesinei bendruomenei kurti, dalijantis profesiniais atradimais, patirtimi, metodinėmis priemonėmis ir žiniomis.

Vilniaus kolegija, atsižvelgdama į lituanistinio švietimo vykdytojų galimybes, planuoja taikyti lanksčias studijų formas: didžioji studijų dalis bus vykdoma nuotoliniu būdu, sudaromos sąlygos atlikti pedagoginę praktiką ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių ugdymo įstaigose kontaktiniu ar nuotoliniu mokymosi būdu.

Daugiau informacijos: Olivija Bubnelė, el. p. olivija.bubnele@nsa.smm.lt.

Plačiau apie projektą čia.

Projektas „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ (Nr. 10-045-P-0001) vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-06-01 „Pirmiausia – mokytojas“, finansuojamas Europos socialinio fondo + ir Europos Sąjungos bendrojo finansavimo lėšomis.

Skip to content